Reklama

Czarnek zakażony. Wicepremier i ministrowie na kwarantannie

Osoby, które w ciągu ostatnich czterech dni miały bezpośredni kontakt z Przemysławem Czarnkiem zostaną objęte kwarantanną - poinformował Główny Inspektor Sanitarny. Rzecznik rządu podał, że dotyczy to m.in. wicepremiera Jacka Sasina i szefa Kancelarii Premiera Michała Dworczyka.

Publikacja: 05.10.2020 15:03

Czarnek zakażony. Wicepremier i ministrowie na kwarantannie

Foto: Fotorzepa, Jakub Czermiński

zew

Rano poseł PiS Przemysław Czarnek, który w nowym rządzie Mateusza Morawieckiego ma objąć resort edukacji i nauki poinformował, że stwierdzono u niego zakażenie nowym koronawirusem. "Udałem się rano na badania w związku z bólem głowy nie chcąc narażać Prezydenta RP, Rady Ministrow i innych uczestników dzisiejszych wydarzeń. Czuję się dobrze" - napisał polityk na Twitterze.

W związku z sytuacją premier wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy o przesunięcie zaplanowanego na dziś zaprzysiężenia zrekonstruowanego gabinetu.

Zaprzysiężenie miało rozpocząć się o godz. 15:00 - nie doszło do tego, a Kancelaria Prezydenta nie wydała w tej sprawie oficjalnego komunikatu.

Powiatowy Inspektor Sanitarny w Lublinie poinformował, że osoby, które w dniach 2-5 października miały bezpośredni kontakt z Przemysławem Czarnkiem, zostaną objęte kwarantanną. Oznacza to, że obowiązek kwarantanny nie dotyczy wszystkich, którzy 30 września brali udział w prezentacji składu nowego gabinetu.

Rzecznik rządu Piotr Mueller oświadczył, że w ramach postępowania epidemiologicznego przeprowadzonego w związku ze stwierdzeniem zakażenia u posła Czarnka, na kwarantannę skierowani zostali wicepremier Jacek Sasin, minister edukacji Dariusz Piontkowski, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk oraz sekretarz stanu w resorcie klimatu Jacek Ozdoba.

Reklama
Reklama

"Decyzja o kwarantannie członków Rady Ministrów nie wpływa negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rządu" - zadeklarował rzecznik zaznaczając, że gabinet od miesięcy obraduje za pośrednictwem wideokonferencji lub przyjmuje dokumenty w formie obiegowej.

Oficjalnie nie podano, kiedy odbędzie się zaprzysiężenie rządu.

Przed godz. 15:00 kandydat na ministra edukacji i nauki podziękował w mediach społecznościowych za wsparcie i życzenia. "Kilka dni i wracam" - zadeklarował.

Leki i terapie
Pakiet farmaceutyczny. Jest porozumienie w sprawie największej reformy prawa farmaceutycznego od 20 lat
Materiał Promocyjny
MLP Group z jedną z największych transakcji najmu w Niemczech
Leki i terapie
Historia lekami pisana
Leki i terapie
Krzysztof Kopeć: Czy Polska wykorzystuje potencjał krajowego sektora farmaceutycznego
Leki i terapie
Co naprawdę działa w ADHD? Największy dotąd przegląd terapii daje jasny obraz
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Leki i terapie
Apteki coraz droższe i coraz dalej od pacjenta
Materiał Promocyjny
Lojalność, która naprawdę się opłaca. Skorzystaj z Circle K extra
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama