fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Bartosz Arłukowicz: Koronawirus nie jest priorytetem dla Jarosława Kaczyńskiego

European Union 2020, EP/ Benoit BOURGEOIS
Bartosz Arłukowicz w programie "Onet Opinie” odniósł się do wypowiedzi rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego, który poinformował, że Andrzej Duda w tym tygodniu najprawdopodobniej nie powoła nowego rządu. - To jest kompletnie niepoważne. To pokazuje, jak ci ludzie nie rozumieją powagi sytuacji, z jaką mają do czynienia. Nie rozumieją, że rządzą 38-milionowym narodem, który wpada w bardzo poważne kłopoty związane z pandemią i niekontrolowanym wzrostem zakażonych - podkreślił.

- Oni zajmują się tym, kto, jakie będzie pełnił stanowisko. Tu nie ma sarkazmu, bo oni naprawdę się tym zajmują - powiedział w w programie "Onet Opinie” Bartosz Arłukowicz. - Jarosław Kaczyński pokazuje, że dla niego priorytetem nie jest koronawirus, tylko to, jakie stanowisko będzie miał Zbigniew Ziobro - ocenił. 

Arłukowicz zaznaczył także, że „jesteśmy w krytycznym momencie”, jeśli chodzi o epidemię koronawirusa. - Każdy, kto będzie lekceważył tę sytuację, będzie popełniał błąd. Nie ma osoby w Polsce, która miałaby twarde dane o skali tej epidemii w Polsce - stwierdził. - Widzimy dynamiczny przyrost liczby chorych i zakażonych każdego dnia. Gdybyśmy wykonali nie 20 czy 30 tys. testów, tylko 100 lub 200 tys., to obawiam się, że moglibyśmy się przerazić wynikami - dodał.

Europoseł przyznał również, że jego zdaniem „wprowadzenie kolejnego lockdownu w skali całego kraju nie jest najlepszym pomysłem”. - Na pewno należy zadbać o grupy społeczne, które są szczególnie narażone - powiedział Arłukowicz. - Musi być pełne zabezpieczenie kadry medycznej. Jeśli zaczną zakażać się lekarze, pielęgniarki i ratownicy to nie będą mogli nas leczyć - dodał.

Źródło: Onet
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA