fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Rafał Trzaskowski: Przed prezydentem Dudą jedyna szansa, by druga kadencja była inna

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Mam nadzieję, że uzyskam jasne zapewnienie, że następne wybory będą dużo bardziej demokratyczne, dużo bardziej równe - mówił o swoich oczekiwaniach względem jutrzejszego spotkania z prezydentem Andrzejem Dudą prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

- Wszyscy wiemy, że te wybory prezydenckie nie były równe i trzeba jasno i szczerze o tym porozmawiać i zadbać o to, żeby kolejne wybory w Polsce były jak najbardziej demokratyczne, dlatego że słyszymy z ław PiS-u bardzo różne złe pomysły o jakimś nowym korpusie urzędniczym, który miałby organizować kolejne wybory - mówił w rozmowie z TVN24 Rafał Trzaskowski.

- Mam nadzieję, że uzyskam od pana prezydenta jasne zapewnienie, że następne wybory będą dużo bardziej demokratyczne, dużo bardziej równe, a nie że będzie dokładnie na odwrót - dodał prezydent Warszawy.

Trzaskowski oczekuje od prezydenta Dudy, że jego druga kadencja będzie inna. - Mam nadzieję, że zagwarantuje nam, że będzie wetował te ustawy, które będą próbowały uniezależniać instytucje, które powinny być całkowicie niezależne, na przykład atakować wolne media czy zabierać prerogatywy tudzież pieniądze samorządom - mówił.

Prezydent Warszawy mówił również o zapowiadanym przez siebie ruchu obywatelskim. Zapewnił, że nie będzie to partia polityczna, jednak będzie współpracował z Koalicją Obywatelską. Nie będzie elementu partyjnego, dlatego że wszyscy członkowie partii powinni działać w partiach politycznych. Ja chce stworzyć platformę w oparciu o samorządy, która będzie zagospodarowywała energię ludzi, którzy do partii nie należą i należeć nie chcą - zapowiedział.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA