fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

94-letni premier radzi 34-letniej premier: Słuchaj starszych

AFP
94-letni premier Malezji, Mahathir Mohamad, przekazał radę 34-letniej Sannie Marin, która - po uzyskaniu wotum zaufania - zostanie najmłodszą urzędującą na świecie premier. Najstarszy urzędujący szef rządu radzi Marin, by ta prosiła o radę "starszych ludzi".

Marin jest jedyną kandydatką do zastąpienia Anttiego Rinne na stanowisku szefa rządu, po tym jak dotychczasowy premier Finlandii ustąpił wobec utraty zaufania do niego przez jedną z partii tworzących składającą się z pięciu ugrupowań koalicję.

- Wierzymy w idealizm młodych ludzi, ale ważne jest też, by doceniali oni doświadczenie starszych osób - powiedział Mahathir w rozmowie z Reutersem.

- Połączenie (młodości i starości) będzie dobre - dodał.

Marin dotychczas była ministrem transportu i komunikacji w fińskim rządzie, w którym największym ugrupowaniem jest jej Socjaldemokratyczna Partia Finlandii. W wieku 27 lat była już przewodniczącą rady Tampere, miasta z którego pochodzi.

Z kolei Mahathir poprowadził opozycję w Malezji do bezprecedensowego sukcesu wyborczego w maju. W przeszłości był już szefem rządu - zajmował to stanowisko przez 22 lata, między 1981 a 2003 rokiem.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA