fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Parlament Europejski potępia "strefy wolne od LGBT". Przyjęto rezolucję

AdobeStock
Posłowie do Parlamentu Europejskiego wzywają Komisję Europejską, aby potępiała wszelkie publiczne akty dyskryminacji osób LGBT.

Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której potępił „publiczną dyskryminację oraz mowę nienawiści” wobec mniejszości seksualnych. Rezolucja ta zyskała poparcie między innymi chadeków i socjalistów. Krytykują ją natomiast konserwatywni deputowani. Za było 463 europosłów, 107 przeciw, a 105 wstrzymało się od głosu.

Zdaniem części europosłów, „strefy wolne od LGBT” stygmatyzują oraz wykluczają mniejszości seksualne.

W treści dokumentu pojawią się odniesienia do Ppolski. Poinformowano w nim, że od początku 2019 roku w Polsce ponad 80 regionów, powiatów i gmin podjęło uchwały, w których określają podlegające im obszary jako "wolne od tak zwanej ideologii LGBT”. Zwrócono uwagę, że takie „strefy” powstały przede wszystkim w południowo-wschodniej części naszego kraju.

PE zwraca także uwagę, że chociaż w większości państw członkowskich UE istnieją środki prawne przeciwko dyskryminacji, nie są one w wystarczającym stopniu wdrażane. Według europosłów sprawia to, że osoby LGBT narażone są na przestępstwa z nienawiści, mowę nienawiści i dyskryminację.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA