fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Angela Merkel 6 grudnia odwiedzi obóz Auschwitz

Fotorzepa, Piotr Guzik
Angela Merkel 6 grudnia stanie się trzecim kanclerzem Niemiec, który zdecydował się na podróż do byłego obozu zagłady Auschwitz.

Jako pierwszy o tym, że Merkel odwiedzi były niemiecki obóz zagłady poinformował dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Urząd kanclerski potwierdził później, że trwają przygotowania do wizyty, ale nie podawano dokładnej daty. Teraz wiadomo, że wizyta odbędzie się 6 grudnia.

Angela Merkel odpowiedziała na zaproszenie Fundacji Auschwitz-Birkenau z okazji 10-lecia jej istnienia. Niemiecka kanclerz odwiedzi zarówno były obóz Auschwitz, jak i Birkenau. Towarzyszyć jej będzie premier Mateusz Morawiecki.

Główne wydarzenie odbędzie się w historycznym budynku tzw. centralnej Sauny. Około godziny 12.00 rozpocznie się specjalne wydarzenie z okazji 10-lecia Fundacji Auschwitz-Birkenau. Zakończenie wizyty kanclerz Merkel zaplanowano na godzinę 14.30.

Wizytę w byłym obozie Auschwitz złożyli już wcześniej kanclerze Helmut Schmidt i Helmut Kohl.

27 stycznia 2020 roku przypada 75. rocznica wyzwolenia obozu w Auschwitz. Na związanych z tym uroczystościach pojawi się między innymi prezydent RFN Frank-Walter Steinmeier.

Źródło: auschwitz.org
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA