fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż: Spadek poparcia dla Koalicji Obywatelskiej, Konfederacja i PSL w Sejmie

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Z 40-proc. poparciem wybory do Sejmu wygrałaby Zjednoczona Prawica - wynika z sondażu Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24. W parlamencie znaleźliby się także posłowie Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, Konfederacji oraz PSL-Koalicji Polskiej.

Z sondażu wynika, że poparcie dla Zjednoczonej Prawicy (Prawo i Sprawiedliwość, Solidarna Polska, Porozumienie) nie zmieniło się w porównaniu z poprzednim badaniem i wynosi 40 proc. O 2 pkt. proc., do 26 proc., spadło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej (Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Inicjatywa Polska, Zieloni).

Wolę głosowania na Lewicę (Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna, Razem) zadeklarowało 12 proc. respondentów (wzrost o 2 pkt. proc.). Na czwartym miejscu w sondażu znalazła się Konfederacja (KORWiN, Ruch Narodowy, środowisko Grzegorza Brauna) - poparcie dla niej utrzymało się na poprzednim poziomie i wynosi 7 proc. W Sejmie znaleźliby się także przedstawiciele PSL-Koalicji Polskiej (Polskie Stronnictwo Ludowe, Kukiz'15) - poparcie dla tej listy wzrosło o 2 pkt. proc. do poziomu 7 proc.

8 proc. ankietowanych odmówiło odpowiedzi lub zadeklarowało, że nie wie, jak zagłosuje lub że "trudno powiedzieć".

Uczestników badania spytano także o to, kto ich zdaniem wygra wybory 13 października. 70 proc. wskazało odpowiedź "obecnie rządzący", 12 proc. - "obecna opozycja". Wariant "nie wiem / trudno powiedzieć" wybrało 18 proc. pytanych.

Sondaż Kantar dla "Faktów" TVN i TVN24 został przeprowadzony telefonicznie 9 i 10 października na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1503 Polaków w wieku powyżej 18 lat. Ankietowani odpowiadali na pytanie: "Na który z komitetów wyborczych zagłosuje pan(i) w wyborach do Sejmu?". Jak podali zlecający, margines dokładności badania wynosi 3 proc.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA