fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Były prezydent Janukowycz chce wrócić na Ukrainę

European Union - EP
Adwokat Wiktora Janukowycza poinformował, że jego klient chce wrócić do kraju. Były prezydent Ukrainy został uznany przez sąd w Kijowie za winnego zdrady. Skazano go na 13 lat więzienia.

Witalij Serdiuk, adwokat byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza, powiedział, że jego klient zamierza wrócić do kraju.

- Obecnie przebywa tymczasowo na terytorium Federacji Rosyjskiej. Jego obrona podejmuje działania, aby zapewnić mu możliwość pozostania w domu. Główne zadania postawione przez klienta, a mianowicie zapewnienie ścigania osób odpowiedzialnych za oddanie Krymu, winnych niekonstytucyjnego przejęcia władzy lub zamachu stanu, są obecnie realizowane - powiedział mecenas.

Obecnie w sądzie apelacyjnym w Kijowie rozpatrywanych jest siedem skarg złożonych przez obrońców Janukowycza.

- Stanowisko prokuratury pozostaje niezmienne. Jesteśmy przekonani o naszej wygranej, ponieważ jesteśmy pewni, że wyrok sądu okręgowego w Kijowie jest uzasadniony i zgodny z prawem - ocenił prokurator generalny Rusłan Krawczenko.

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz uciekł do Rosji w nocy z 22 na 23 lutego 2014 roku, po kilkumiesięcznych protestach na kijowskim Majdanie. Do Rosji uciekł również ówczesny premier Mykoła Azarow oraz prawie wszyscy członkowie jego rządu. Ukrainę opuścili wtedy szefowie wszystkich resortów siłowych.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA