fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Netanjahu: Izrael gotowy na każdy scenariusz

AFP
Premier Benjamin Netanjahu powiedział, że Izrael jest gotowy na każdy scenariusz po dzisiejszej wymianie ognia z Hezbollahem. Wydaje się jednak, że żadna ze stron nie chce, by konflikt się zaognił.

Izraelska armia poinformowała, ze pociski przeciwpancerne wystrzelone z Libanu były wymierzone w bazę wojskową i należące do nich pojazdy. Wojsko odpowiedziało ogniem. Od tygodnia narastają napięcia między Izraelem a Hezbollahem.

Popierany przez Iran Hezbollah poinformował, że bojownicy zniszczyli pojazd wojskowy, a śmierć poniosły osoby, które znajdowały się w środku. Izrael powiedział, że nie było ofiar ataku.

Dzisiejszy zdarzenie z północy kraju komentował premier Benjamin Netanjahu. Szef rządu nie odpowiadał na pytania dziennikarzy.

- Zaatakowano nas kilkoma pociskami przeciwpancernymi. Odpowiedzieliśmy pociskami, nalotem lotniczym. Jesteśmy w trakcie ustaleń, co teraz nastąpi - powiedział.

- Udzieliłem instrukcji, abyśmy byli przygotowani na każdy scenariusz. Zdecydujemy co dalej, zobaczymy jak potoczą się sprawy - dodał premier.

Źródło: Reuters
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA