fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

CBA zatrzymało byłego wiceministra środowiska

Fotorzepa, Marta Bogacz
Prokuratura Krajowa poinformowała, że funkcjonariusze CBA zatrzymali byłego byłego wiceministra środowiska w latach 2014-2015 Janusza O. i biznesmena Marcina M. Mężczyznom zarzuca się czyny o charakterze korupcyjnym.

Do przestępstw miało dochodzić od września 2015 do stycznia 2016 roku. Prowadzone przez prokuraturę śledztwo dotyczy  powoływania się na wpływy w 2015 roku w Narodowym Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podjęcia się załatwienia sprawy w zamian za korzyść majątkową w związku z realizacją projektu "Kompleksowa Ochrona Wód Podziemnych Aglomeracji Kieleckiej". 

CBA informuje, że w trakcie prowadzonych czynności w ramach realizacji projektu spółka Wodociągi Kieleckie podpisała umowy na budowę systemu kanalizacji sanitarnej i wodociągowej na terenie m. Kielce oraz w dwóch świętokrzyskich gminach. Inwestycja była współfinansowana przez Unię Europejską. Natomiast instytucją wdrażającą projekt był Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Z uwagi na znaczne opóźnienia w realizacji umowy na wykonawcę nałożono kary umowne. 

Jak ustalono, zatrzymany przedsiębiorca obiecał wiceministrowi zatrudnienie w spółkach z zapewnieniem kilkunastotysięcznego miesięcznego wynagrodzenia w zamian za ,,pomoc”, która miałby doprowadzić do odstąpienia Wodociągów Kieleckich Sp. z o.o. od naliczenia kar umownych i przyjęcia bez zastrzeżeń wykonanych robót budowlanych. Jak ustalili śledczy CBA wiceminister przyjął obietnicę korzyści, a po dymisji z pełnionej funkcji podjął pracę w spółkach przedsiębiorcy.

Zatrzymane osoby zostaną przewiezione do Prokuratury Krajowej w Lublinie, gdzie usłyszą zarzuty.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA