fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Marek Jakubiak: Tuskowi zostanie osiołek

Marek Jakubiak
Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Marek Jakubiak z Konfederacji jest przekonany, że jeśli za kadencji prezydenta Dudy wizy do USA zostaną zniesione, ma on zapewnioną drugą kadencję jako głowa państwa. - Donald Tusk o białym koniu może zapomnieć. Zostanie mu tylko osiołek - mówił Jakubiak w RMF FM.

Jakubiak podkreślił, że Polska ma powody do radości - jej prezydent jest przyjmowany w Stanach Zjednoczonych jako równorzędny partner, a to się "bardzo rzadko zdarza".

Na opisywaną w amerykańskich mediach wizytę Dudy w USA polityk patrzy w kontekście korzyści Polski, a nie samego prezydenta.

- My, jako ten czarny lud Europy, pokazywani byliśmy przez Niemcy, Francję w kontekstach łamania prawa, braku demokracji, faszyzmu i Bóg raczy wiedzieć czego tam - mówił Jakubiak. - Tymczasem okazuje się, że można na Polskę patrzeć z powodu chociaż historii naszej, naszych predyspozycji demokratycznych.

Traktowana jako sukces wizyta pary prezydenckiej w USA i podpisanie w jej trakcie umowy o zwiększeniu liczebności wojsk amerykańskich w Polsce, kontraktu gazowego czy niewykluczone w najbliższej przyszłości zniesienie wiz, może zapewnić Andrzejowi Dudzie drugą kadencję - uważa Jakubiak.

- Donald Tusk o białym koniu może zapomnieć. Zostanie mu tylko osiołek - stwierdził.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA