fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

"Oskarżają Corbyna o antysemityzm, bo jest socjalistą"

AFP
Były burmistrz Londynu Ken Livingstone w ubiegłym tygodniu stwierdził, że "nie jest antysemityzmem nienawidzenie izraelskich Żydów" - informuje "Jerusalem Post".

Livingston miał wygłosić takie zdanie w czasie spotkania zorganizowanego przez organizację Labourzyści Przeciwko Polowaniu na Czarownice. Organizacja ta zaprzecza oskarżeniom pod adresem kierownictwa Partii Pracy dotyczącym tolerowania przez władze partii antysemickich poglądów niektórych jej członków. O antysemityzm oskarżany jest m.in. lider Partii Pracy, Jeremy Corbyn.

Tymczasem, według Livingstona, którego cytuje "Jerusalem Post", kłamstwa na temat antysemityzmu w szeregach labourzystów mają rozsiewać "korporacje", które nie chcą, aby Corbyn został premierem.

Livingston odszedł z Partii Pracy w maju 2018 roku ze względu na postępowanie dyscyplinarne toczące się przeciwko niemu. W 2016 roku były burmistrz Londynu stwierdził, że "Hitler wspierał syjonizm" i że "ruch syjonistyczny współpracował z nazistami".

Teraz były burmistrz Londynu przekonuje, że oskarżenia o antysemityzm godzą w lidera Partii Pracy ponieważ jest on "prawdziwym, socjalistycznym liderem, który zamierza zmienić rzeczywistość dla zwykłych ludzi i zmusić krwawe korporacje aby zapłaciły należne podatki". Dodał, że na Zachodzie w takiej sytuacji korporacje rozpoczynają kampanię kłamstw i oszczerstw, a w innych częściach świata może dochodzić w takiej sytuacji nawet do zamordowania polityka.

- Nie jest antysemityzmem nienawidzić Żydów z Izraela - miał również stwierdzić Livingston.

- Elita zrobi wszystko, aby powstrzymać Corbyna przed wejściem do rządu, ponieważ patrzą na (kanclerza skarbu w Gabinecie Cieni) Johna McDonnela i myślą, że 'ten facet powstrzyma nas od unikania podatków' - stwierdził były burmistrz Londynu.

Źródło: Jerusalem Post
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA