fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Ukraina: Nie będzie lokali wyborczych w Rosji. Na głosowanie do Gruzji, Finlandii albo Kazachstanu

Wybory prezydenckie na Ukrainie wyznaczono na 31 marca 2019 roku. Petro Poroszenko nie jest na razie ich faworytem - w sondażach prowadzi Julia Tymoszenko
AFP
Ukraińska Centralna Komisja Wyborcza zatwierdziła decyzję o przeniesieniu pięciu zagranicznych lokali wyborczych z placówek dyplomatycznych w Rosji do ambasad w Gruzji, Kazachstanie i Finlandii, w celu "zapewnienia bezpieczeństwa ukraińskim obywatelom".

"Głównym powodem zamknięcia lokali wyborczych w Rosji jest oczywiście bezpieczeństwo. Nie mówimy nawet o możliwej infiltracji agentów FSB w komisjach wyborczych, ich wpływie na członków i wiele więcej. Przede wszystkim martwimy się o bezpieczeństwo ukraińskich obywateli, którzy mimo nacisków administracyjnych i propagandowych zdecydują się zostać członkami komisji wyborczych lub po prostu przyjdą do lokali wyborczych" - stwierdził minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin w wypowiedzi dla witryny internetowej "Ukraińska prawda".

Jak wspomniał, w dniu wyborów mogą być organizowane niebezpieczne prowokacje. "Ukraińscy wyborcy, nasi pracownicy i budynki naszych misji dyplomatycznych mogą ucierpieć" - wyjaśnił Klimkin.

Minister poinformował, że ci ukraińscy obywatele, którzy tymczasowo przebywają na terytorium Federacji Rosyjskiej (a jest ich znaczna ilość), będą mogli oddać swój głos na Ukrainie, w miejscu stałego zameldowania.

Obywatele Ukrainy zameldowani w Rosji na stałe mają mieć możliwość głosowania w ambasadach Ukrainy w Gruzji, Finlandii i Kazachstanie.

ci ukraińscy obywatele, którzy tymczasowo przebywają na terytorium Federacji Rosyjskiej (a jest ich znaczna ilość)

Źródło: rp.pl/ Ukrinform
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA