fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Pekin potwierdza: Kim Dzong Un po raz czwarty z wizytą w Chinach

Kim Dzong Un i jego żona Ri Sol Ju
AFP photo/KCNA via KNS
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przybył w poniedziałek do Chin na spotkanie z prezydentem Xi Jinpingiem. To jego czwarta wizyta w ciągu zaledwie dwunastu miesięcy.

Kim Dzong Un przybył do Chin w poniedziałek i pozostanie do czwartku - poinformował rzecznik Komunistycznej Partii Chin, który dodał, że wizyta odbywa się na zaproszenie prezydenta Xi. Potwierdził tym samym wcześniejsze, nieoficjalne doniesienia.

Kimowi w wizycie towarzyszy jego żona Ri Sol Ju oraz szereg najważniejszych osób w Korei Północnej, w tym minister spraw zagranicznych Ri Yong Ho oraz generał Kim Jong Czol, który pełni funkcję wiceprzewodniczącego Komitetu Centralnego partii rządzącej, jednocześnie prawa ręka Kim Dzong Una.

Przywódca północnokoreańskiego reżimu przybył do Chin w poniedziałek o godz. 22.15 lokalnego czasu, gdy jego pociąg przejechał przez graniczne miasto Dandong - podała agencja informacyjna Yonhap. W Pekinie pociąg jest spodziewany tuż po godz. 10.00.

Kim Dzong Un, podobnie jak jego ojciec, Kim Dzong Il, raczej nie podróżuje samolotem, porusza się jedynie specjalnym, opancerzonym pociągiem. To właśnie pociągiem przyjechał do Chin w ubiegłym roku, na pierwsze spotkanie z prezydentem Xi. Później dwukrotnie przylatywał jednak samolotem.

Szczegóły dotyczące harmonogramu wizyty nie zostały podane.

Wizyta przywódcy Korei Północnej w Chinach poprzedza ewentualny drugi szczyt z udziałem z prezydenta USA Donalda Trumpa. Ten ostatni powiedział w czwartek dziennikarzom, że otrzymał "wspaniały" list od Kim Dzong Una. Obaj kilkakrotnie wyrażali chęć spotkania, ale data i miejsce nie zostały jeszcze ustalone.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA