fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Teraz! - nowa partia Ryszarda Petru

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Na konferencji prasowej w Warszawie Ryszard Petru podał nazwę swojej nowej partii - Teraz! Były lider Nowoczesnej zaprezentował główne założenia ugrupowania.

W połowie maja Rysza Petru były lider Nowoczesnej Ryszard Petru poinformował, że odchodzi z partii. Wcześniej na podobny krok zdecydowały się Joanna Scheuring-Wielgus i Joanna Schmidt.

- To moje dziecko, które obecnie podąża własną drogą. Z wieloma decyzjami się nie zgadzam - tłumaczył Petru. Nowa partia Petru będzie nosić nazwę Teraz!

- Chcemy partii dla Polaków przedsiębiorczych. Partia jest też dla ludzi skrzywdzonych przez państwo, bo takiej dziś na scenie politycznej nie ma - tłumaczył Petru na konferencji prasowej.

- W Polsce w debacie publicznej po stronie szczególnie opozycji, brak jest oferty na przyszłość. Nie mówimy o tym, jaka może być Polska za 5, 10, 20 lat. Hasło "antyPiS" nie wystarczy do tego, żeby z PiS wygrać - dodał.

Petru zapowiedział, że nie dołączy do Koalicji Obywatelskiej, jednak liczy na współpracę z Platformą Obywatelską i Nowoczesną.

Czytaj także: Petru: Zajmę miejsce po Nowoczesnej

Wcześniej Petru o swoich planach mówił w rozmowie z RMF FM. - To będzie partia, która stawia na dwa filary: gospodarka i społeczeństwo. Uważam, że dzisiaj nikt w polskim parlamencie nie walczy o dobre rozwiązania, które umożliwiłyby polskim przedsiębiorcom, ludziom aktywnym lepsze funkcjonowanie - zapowiadał.

Petru wraz z Joanną Scheuring-Wielgus i Joanną Schmidt jest w sejmowym kole Liberalno-Społeczni.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA