fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Radny PiS o Bartoszewskim: Przypisywał sobie rzeczy, których nie robił

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Po dyskusji na temat nadania imienia Władysława Bartoszewskiego rondu we Wrocławiu, oburzenie wywołały słowa radnego PiS.

Ze względu na to, że Władysław Bartoszewski jest Honorowym Obywatelem Wrocławia, lokalni samorządowcy postanowili uhonorować byłego ministra i powstańca warszawskiego. Rada podjęła stosowną uchwałę w sprawie ronda u zbiegu ul. Pilczyckiej, Królewieckiej i Drzymały, tuż obok Stadionu Wrocław - informuje portal Wirtualna Polska.

 

 

Podczas sesji, kiedy przyjmowano uchwałę, jeden z radnych PiS Tomasz Małek, wyraził sprzeciw wobec uhonorowaniu Bartoszewskiego. Polityk ostro skrytykował życiorys Bartoszewskiego. - Władysław Bartoszewski był człowiekiem charakteryzującym się dużą pychą, megalomanią. Często przypisywał sobie rzeczy, których nie zrobił. To człowiek, który jest zasłużony, ale potrafił zachowywać się nie najlepiej - powiedział Małek. W jego opinii, Bartoszewski ”lubił nazywać się profesorem, ale profesorem nie był". - Nie był też doktorem, nawet nie był magistrem - podkreślił Małek i dodał, że Bartoszewski w Żegocie "nie był nikim ważnym i przypisywał sobie rzeczy, które wykonał ktoś inny”.

Słowa radnego PiS zostały skrytykowane przez część zebranych. Jak informuje portal wp.pl, na sali padło słowo „wstyd!”, a cześć radnych wyszła z sali podczas, gdy działacz PiS zabierał głos.

Sprawę skomentował także Dominik Kłosowski, wrocławski radny SLD. - Jestem przerażony tym, co usłyszałem. Prof. Bartoszewski, żołnierz Armii Krajowej, uczestnik powstania warszawskiego, więzień Auschwitz, a w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, zasługuje, żeby mieć we Wrocławiu swoje rondo. Panie Małek, jest pan antysemitą! - powiedział Kłosowski.

Do sytuacji odniosła się również wiceprzewodnicząca wrocławskiej rady Dorota Galant z Nowoczesnej. - To wręcz skandal. Niestety w samorządzie nie mamy organu, który mógłby ukarać radnego za takie słowa - powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską. - Merytorycznie aż trudno komentować jego wystąpienie - zaznaczyła.

Źródło: Wirtualna Polska
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA