fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Piotr Duda: Chcemy, żeby była budżetówka plus

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Przewodniczący "Solidarności" Piotr Duda przekonywał w TVP Info, że "S" domaga się m.in. podwyżek dla pracowników budżetówki, "także w interesie PiS".

Piotr Duda komentował w TVP Info sprawę przedstawionych przez "S" premierowi Mateuszowi Morawieckiemu postulatów, do których szef rządu ma odnieść się 29 sierpnia.

Solidarność chce m.in. podwyżek w sferze budżetowej, wzrostu płacy minimalnej do 2278 złotych i odmrożenia kwoty naliczania funduszu socjalnego.

– My nie robimy tego tylko w interesie pracowników budżetówki, ale także w interesie Prawa i Sprawiedliwości. Chodzi o to, żeby PiS nie zszedł z tej drogi, bo przez 3 lata dotrzymywali słowa - przekonywał w TVP Info przewodniczący "S", który dodał, że rząd dotrzymał słowa m.in. w przywróceniu niższego wieku emerytalnego.

Piotr Duda wyraził nadzieję, że 29 sierpnia, tuż przed rocznicą podpisania Porozumień Sierpniowych, pracownicy budżetówki dowiedzą się, że rząd zaakceptował postulaty "S".

Przewodniczący "S" zwrócił uwagę, że skoro premier "składa kolejne propozycje dotyczące chociażby start plus, mosty plus", to związkowcy chcą "aby była budżetówka plus, fundusz socjalny plus".

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA