fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Premier Nowej Zelandii ujawnia imię córki. "Neve Te Aroha Ardern Gayford"

AFP
Premier Nowej Zelandii Jacinda Ardern po raz pierwszy wystąpiła publicznie ze swoim mężem i trzydniową córeczką, przedstawiając opinii publicznej imię nowo narodzonego dziecka. Ardern jest dopiero drugą po II wojnie światowej szefową rządu, która w czasie sprawowania urzędu urodziła dziecko.

Córka Ardern będzie nazywać się Neve Te Aroha Ardern Gayford - przy czym Gayford to nazwisko jej ojca, Ardern nazwisko matki, a Neve i Te Aroha to imiona nadane dziecku.

Czytaj więcej:

Premier Nowej Zelandii urodziła dziecko

- Wybraliśmy imię Neve ponieważ nam się spodobało, a kiedy zobaczyliśmy ją (córkę) wyglądała tak, jakby imię to do niej pasowała - wyjaśniła szefowa rządu.

Z kolei imię Te Aroha ma być hołdem dla "miłości okazywanej dziecku" przez Nowozelandczyków. Ardern podkreśliła, że szczególnie wiele propozycji imion dla dziecka przesyłali jej przedstawiciele społeczności Maorysów (etnicznych mieszkańców Nowej Zelandii) - i dlatego szefowa rządu chciała "odwdzięczyć się im za hojność".

- (Wybranie imienia) Te Aroha wydaje się być dobrym sposobem na okazanie tego. To też nazwa związana z miejscem, z którego pochodzę ja i moja rodzina - podkreśliła Ardern (Te Aroha to nazwa niewielkiego miasteczka w Nowej Zelandii - red.).

Ardern ujawniła też, że po urodzeniu dziecka otrzymała gratulacje m.in. od królowej Elżbiety II, a także księcia Harry'ego i jego żony, Meghan Markle.

Premier Nowej Zelandii do pracy wróci za sześć tygodni. Odpowiedzialność za opiekę nad dzieckiem spadnie wówczas na jej partnera, Clarke'a Gayforda. Ardern przyznała, że taki podział ról jest nietypowy, ale dodała, że liczy, iż we współczesnym świecie takie wybory rodziców zostaną zaakceptowane.

Źródło: nzherald.co.nz
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA