fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: 550 lat polskiego parlamentaryzmu skończyło się

Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Blokowanie i utrudnianie pracy (dziennikarzom w Sejmie) jest niedopuszczalne" - napisał na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa.

Wałęsa skomentował w ten sposób ograniczenia w swobodzie poruszania się dziennikarzy po Sejmie wprowadzone przez marszałka Marka Kuchcińskiego po rozpoczęciu protestu rodziców osób niepełnosprawnych w parlamencie. Od kilku tygodni Kancelaria Sejmu nie wydaje m.in. jednorazowych przepustek uprawniających do wejścia na teren parlamentu - w Sejmie i Senacie mogą przebywać jedynie dziennikarze posiadający przepustki stałe.

"550 lat polskiego parlamentaryzmu skończyło się" - pisze Wałęsa nawiązując do rocznicy obchodzonej w tym roku przez polski Sejm. Były prezydent przypomina przy tym, że "konstytucja zapewnia wszystkim Polakom dostęp do pełnej i rzetelnej informacji" w związku z czym "dziennikarze muszą mieć pełny i bezpośredni dostęp do wszystkich instytucji państwa".

Wałęsa wyraził też na Facebooku solidarność z protestującymi w Sejmie. "Wszystkie postulaty rodzin osób niepełnoprawnych powinny być juz dawno spełnione, skoro ta władza chwali sie takimi super wynikami ekonomicznymi" - przekonuje.

"Nie uda się już wyciszyć tego słusznego protestu" - pisze Wałęsa, który 21 maja spotkał się z rodzicami osób niepełnosprawnych, które od ponad miesiąca protestują w Sejmie domagając się przyznania ich dzieciom świadczenia rehabilitacyjnego w wysokości 500 złotych miesięcznie, wypłacanego w gotówce.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA