fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Dzieci uczą się grać "Odę do radości". Radny PiS alarmuje

AdobeStock
Radny dzielnicy Żoliborz poprosił burmistrza o interwencję w jednym z ośrodków organizujących zajęcia pozaszkolne. Jeden z mieszkańców zaalarmował go, że dzieci uczą się tam grać na fletach "Odę do radości".

Radny PiS Marek Pękal złożył w Urzędzie Dzielnicy Żoliborz nietypową interpelację.

Jak informuje Metro, Pękala zaalarmował jeden z mieszkańców dzielnicy. Poinformował go o tym, co dzieje się w jednym z ośrodków organizujących zajęcia pozaszkolne dla dzieci. Radny żąda od burmistrza Żoliborza interwencji w ośrodku Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Żoliborz". W opinii radnego problemem jest to, że dzieci, które uczęszczają tam na zajęcia teatralne, uczone są grać na flecie "Odę do radości”, hymn Unii Europejskiej. „W liście do mnie skierowanym, mieszkaniec zwraca uwagę na fakt atakowania przez władze Unii Europejskiej Polski i zachodzących w niej przemian” - czytamy w interpelacji.

Marek Pękal zwrócił uwagę na to, że polskie władze zdecydowały o tym, że flagi Unii Europejskiej nie będą wisiały w szkołach obok flag Polski. Przypominał także o niepochlebnej opinii papieża Benedykta XVI na temat tego utworu.

Marek Pękal oraz mieszkaniec Żoliborza, który go zaalarmował, proponują burmistrzowi rozwiązanie. Ich zdaniem, zamiast "Ody do radości”, dzieci powinny grać utwory polskie - "Mazurka Dąbrowskiego", "Bogurodzicę" lub "Rotę".

 

Źródło: Metro
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA