fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sejm odrzucił wniosek o wotum nieufności wobec Piotra Glińskiego

Fotorzepa, Jerzy Dudek
Wniosek o odwołanie Marka Kuchcińskiego ze stanowiska marszałka Sejmu i wniosek o wotum nieufności wobec ministra kultury i dziedzictwa narodowego zostały odrzucone.

Przeciw odwołaniu marszałka Kuchcińskiego ze stanowiska głosowało 249 posłów, 168 posłów było "za", 9 wstrzymało się od głosu. Kandydatką na zastąpienie Kuchcińskiego we wniosku była wicemarszałek Sejmu z PO Małgorzata Kidawa-Błońska.

Za odwołaniem Kuchcińskiego głosowali posłowie PO, Nowoczesnej, PSL-UED. 12 posłów Kukiz'15 przeciw odwołaniu marszałka, a 6 wstrzymało się od głosu. Wszyscy posłowie PiS-u i Wolności i Solidarności obecni na sali zagłosowali przeciw odwołaniu marszałka.

Z kolei przeciwko wotum nieufności wobec Glińskiego głosowało 237 posłów, 188 było "za" a 3 wstrzymało się od głosu. Za odwołaniem Glińskiego ze stanowiska zagłosowało PO, Nowoczesna, Kukiz'15 (z wyjątkiem posła Tomasza Jaskóły głosującego przeciw i dwóch posłów, którzy wstrzymali się od głosu) i PSL-UED.

Wniosek o odwołanie Kuchcińskiego ze stanowiska złożyli posłowie PO, Nowoczesnej oraz koalicyjnego klubu PSL i Unii Europejskich Demokratów, którzy zarzucali marszałkowi, że w sposób skandaliczny prowadził głosowanie ws. ustaw sądowych w Sejmie.

Z kolei wniosek o wotum nieufności wobec Glińskiego złożył klub PSL-UED uzasadniając go bezzasadnym - zdaniem wnioskodawców - zakupem za 100 mln euro zbiorów książąt Czartoryskich.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA