fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Opinia ws. wypadku Dudy: Trzy opony mogły być uszkodzone

AFP
Według opinii Ośrodka Badawczo-Rozwojowego Przemysłu Oponiarskiego "Stomil", trzy opony samochodu, którym jechał Andrzej Duda, nosiło ślady "eksploatacji w warunkach zaniżonego ciśnienia przez kilkanaście tysięcy kilometrów”.

Jak poinformowało RMF FM, prokurator Stanisław Bar, który prowadził sprawę, potwierdza autentyczność tej opinii. Dodał, że to jedynie część materiału śledztwa, z którego wynika, że uszkodzenie opon mogło być powodem prezydenckiego wypadku. - Poza tym ci biegli przesłuchani na końcowym etapie postępowania stwierdzili, że te zmiany wcale nie musiały powstać na skutek eksploatacji w warunkach zaniżonego ciśnienia, co wcześniej lansowali w wydanej opinii, ale mogły być również, choć tego nie są pewni, pochodną wad w procesie produkcji - podkreślił Bar.

 

Ujawnienie opinii nie zmienia jednak niczego w sprawie śledztwa, które zostało umorzone, ze względu na to, że uszkodzenia nie stanowiły bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu.

Wypadek miał miejsce 4 marca 2016 roku na autostradzie A4. W samochodzie, którym podróżował prezydent Andrzej Duda, pękła opona.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA