fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż. PiS na czele, SLD przed Nowoczesną

Nowoczesna/ Łukasz Kamiński
Gdyby wybory parlamentarne odbyły się na początku tego roku, wygrałoby je w cuglach Prawo i Sprawiedliwość. Największym przegranym jest Nowoczesna - przegrywa z SLD - wynika z sondażu IBRiS dla Onet.pl.

Prawo i Sprawiedliwość cieszy się poparciem 41,3 proc. ankietowanych. To taki sam wynik jak w sondażu z grudnia.

Następna w sondażu Platforma Obywatelska ma ponaddwukrotnie mniejsze poparcie.

Na partię Grzegorza Schetyny oddałoby głos 20 procent respondentów, co oznacza spadek o 3,8 pkt, proc.

Daleko niżej plasuje się kolejne w rankingu ugrupowanie Pawła Kukiza. Z poparciem 7,2 pkt. proc. uplasowało się na trzecim miejscu. Poparcie dla ruchu Kukiza nie zmieniło się od ostatniego badania.

Czwartą partią, która znalazłaby miejsce w parlamencie jest Sojusz Lewicy Demokratycznej, z poparciem 6,6 proc. ankietowanych (b.z.).

Mniej zwolenników ma  Nowoczesna - straciła 2,2 pkt proc. i z wynikiem 6,1 pkt. proc. jest ostatnią z partii, która znalazłaby się w parlamencie.

Do parlamentu nie dostałoby się PSL (4,5 pkt. proc. b.z.), Razem - 2,8 (b.z.) ani Wolność - 0,8. Na Kongres Nowej Prawicy nie oddałby głosu nikt z ankietowanych przez IBRiS.

IBRiS zbadał też poziom zdecydowania Polaków a udział w wyborach. Zdecydowanie tak odpowiedziało 47 proc. ankietowanych, "raczej" - 11,6.

Mniej mówi "nie". "Zdecydowanie" nie chce oddawać głosu 20,8 proc. aniekietowanych, "raczej nie" - 5,4 proc.  

Sondaż przeprowadzono w dniach 18-19 stycznia metodą telefoniczną CATI na reprezentatywnej grupie 1100 dorosłych Polaków.

Źródło: Onet,pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA