fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

PO i Nowoczesna wspólnie do wyborów samorządowych

Twitter/Witold Zembaczyński
Grzegorz Schetyna i Katarzyna Lubnauer poinformowali, że Platforma Obywatelska i Nowoczesna stworzą koalicję na tegoroczne wybory samorządowe.

- Jesteśmy przekonani że to realizuje oczekiwania naszych wyborców, będziemy budować wspólny program. Chcemy pokazać że współpraca ma sens - powiedział na konferencji prasowej Grzegorz Schetyna.

- Na poziomie zarządów krajowych naszych partii podjęliśmy decyzję o kalendarzu i zespole który, będzie koordynował współpracę, ustalimy minimum programowe na wybory. Najważniejszy jest pierwszy wspólny krok - dodał lider PO.

- Najpierw minimum programowe i ustalenie zasad współpracy w ramach list wyborczych. Kamienie milowe to połowa lutego i koniec lutego - zapowiedział Schetyna.

Prace nad utworzeniem koalicji koordynować będą Mariusz Witczak, Jacek Protas, Adam Szłapka i Witold Zembaczyński. 

- Samorząd to ostatni archipelag wolności. Powołujemy zespół organizacyjny do przygotowania programu i umowy koalicyjnej - mówiła Katarzyna Lubnauer.

- Priorytetem są w tej chwili sejmiki. Ale będziemy rozmawiać też o wspólnych listach do gmin i powiatów. A także wspólnych kandydatach na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA