fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Znana radna odchodzi z PO w Krakowie

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
Anna Szybist, radna Krakowa z PO odchodzi z partii Grzegorza Schetyny. Jak oświadczyła w poniedziałek, w ten sposób wyraża swój sprzeciw wobec postawy Platformy w trakcie ubiegłotygodniowego głosowania w Sejmie w sprawie projektu dotyczącego aborcji inicjatywy "Ratujmy Kobiety". To kolejne odejście w ostatnich dniach z krakowskiej Platformy Obywatelskiej.

"Od wielu miesięcy, wychodząc na ulicę, upominamy się o przestrzeganie demokratycznych zasady życia społecznego, w tym również poszanowanie praw obywateli, którzy nie posiadają reprezentacji w Sejmie. Demokracja to rządy większości z poszanowaniem praw mniejszości. W tym przypadku ta zasada została naruszona. Niestety w znacznym stopniu przyczynili się do tego posłowie Platformy Obywatelskiej.W związku z powyższym złożyłam rezygnację z członkostwa w Platformie Obywatelskiej RP" - napisała na Facebooku radna Szybist. 

Jednocześnie zadeklarowała, że będzie współpracować z koalicją Klubów PO i Przyjazny Kraków (klub prezydenta Jacka Majchrowskiego). To kolejne odejście z krakowskiej PO. Wcześniej do partii Porozumienia Jarosława Gowina przeszedł radny z Nowej Huty, Tomasz Urynowicz. Anna Szybist to jedna z najbardziej rozpoznawalnych krakowskich radnych. Była zaangażowana m.in. w lipcowe protesty w sprawie sądów. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA