fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kazimierz Michał Ujazdowski: Trójmorze nie jest lekiem na całe zło

Fotorzepa, Robert Gardziński
- Polityka zagraniczna polskiego rządu na forum Unii Europejskiej została podporządkowana polityce wewnętrznej - mówił w TVN24 europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski.

Były polityk PiS ocenił, że przykładem takiego zachowania jest "zarządzanie strachem" ws. uchodźców. - Tworzy się wrażenie, że u drzwi Rzeczypospolitej jest jakaś duża fala imigracji muzułmańskiej - mówił.

Tymczasem, zdaniem Ujazdowskiego, Polska mogłaby kształtować politykę europejską - do tego jednak musiałaby "być w środku".

 

Polityk zaznaczył, że "nie chodzi o to, by zgadzać się na wszystko, co powiedzą silni gracze europejscy", ale żeby "mieć ambicje współkształtowania". - Tej ambicji nie ma - podsumował.

Pytany o koncepcję Trójmorza (umacniania więzów w regionie między Morzem Bałtyckim, Adriatykiem i Morzem Czarnym), Ujazdowski stwierdził, że "Polska powinna animować współpracę regionalną", ale nie może traktować Trójmorza "jako leku na całe zło".

- To będzie o tyle działać, o ile Polska będzie miała lepsze niż przeciętne stosunki z głównymi graczami europejskimi - stwierdził Ujazdowski.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA