fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Amerykański kongresman Tim Walberg: Bóg zajmie się zmianami klimatycznymi

US Congress
Republikański kongresman z Michigan Tim Walberg, podczas spotkania z wyborcami w Coldwater (Michigan), powiedział m.in. że jeśli zmiany klimatyczne okażą się "rzeczywistym problemem", wówczas "Bóg się nimi zajmie".

Walberg tłumaczył, że - według niego - zmiany klimatyczne są faktem, ale jednocześnie nie jest to problem, który mogą rozwiązać ludzie.

- Wierzę, że obserwujemy zmiany klimatu. Uważam, że do zmian klimatycznych (na Ziemi - red.) dochodziło od początków czasu - stwierdził polityk. - Czy uważam, że człowiek się do tego przyczynił? Oczywiście. Czy człowiek może zmienić cały Wszechświat? Nie - dodał.

- Dlaczego tak uważam? Cóż, jako chrześcijanin wierzę, że nad nami jest Stwórca, Bóg, który jest znacznie większy od nas. Jestem przekonany, że jeśli będzie poważny problem (ze zmianami klimatu - red.), wówczas On się tym zajmie - podsumował Walberg.

Kiedy sala zareagowała szmerem na jego słowa, kongresman odpowiedział: - Nie oczekiwałem od was, że zgodzicie się ze mną w tej kwestii.

Zdaniem amerykańskich mediów prezydent Donald Trump zamierza ogłosić w czwartek wycofanie się USA z paryskiego porozumienia klimatycznego.

Porozumienie paryskie zostało podpisane w grudniu 2015 r. przez 195 państw w celu utrzymania wzrostu średniej temperatury światowej na poziomie poniżej 2 stopni Celsjusza. Wymagało ratyfikacji co najmniej ze strony 55 państw, które łącznie wytarzają 55 proc. globalnych zanieczyszczeń.

Źródło: The Economist
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA