fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Sondaż IPSOS: PiS z niewielką przewagą nad PO

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W sondażu IPSOS dla serwisu OKO.press Prawo i Sprawiedliwość ma 4 punkty proc. przewagi nad Platformą Obywatelską. Partia Grzegorz Schetyny poprawiła swój wynik o 8 punktów proc.

Partię Jarosława Kaczyńskiego popiera 32 proc. ankietowanych. W poprzednim sondażu wynik ten był o 3 pkt proc. wyższy. Dużo do prowadzącego Prawa i Sprawiedliwości odrobiła Platforma Obywatelską, na którą głos oddało 28 proc. ankietowanych. W poprzednim sondażu poparcie dla partii Grzegorza Schetyny wynosiło 20 proc.

Trzecie miejsce w sondażu zajmuje Kukiz'15 - 10 proc. Duży spadek odnotowała Nowoczesna, którą popiera 8 proc. ankietowanych. W grudnia było to 21 proc. osób biorących udział w sondażu.

Próg wyborczy przekroczyły również PSL (6 proc.) i SLD (5 proc.). Do Sejmu nie dostałyby się partie Razem (4 proc.) i Wolność (3 proc.).

Wyniki sondażu IPSOS są zbliżone do tych, które dostarczył "Rzeczpospolitej" IBRiS. W badaniu tym Prawo i Sprawiedliwość ma 29 proc., Platforma Obywatelska 27 proc, Nowoczesna 9 proc., Kukiz'15 - 8 proc., PSL - 6 proc., SLD i Razem - po 5 proc.

Sondaż IPSOS dla OKO.press 17-19 marca, metodą CATI (telefonicznie), na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie 1001 osób.

Więcej: OKO.press

Źródło: OKO.press
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA