fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Kornel Morawiecki: Lech Wałęsa robi straszną krzywdę

Kornel Morawiecki
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
Kornel Morawiecki skomentował opinię biegłych w sprawie współpracy Lecha Wałęsy ze służbami SB. - Polakom należy się prawda - powiedział polityk.

We wtorek w warszawskiej siedzibie IPN zaprezentowano opinię biegłych ws. dokumentów teczki personalnej i teczki pracy TW "Bolek". Z opinii przygotowanej przez Instytut Ekspertyz Sądowych im. prof. Jana Sehna w Krakowie wynika, że zobowiązanie do współpracy z SB i pokwitowania odbioru pieniędzy podpisał Lech Wałęsa.

Kornel Morawiecki został zapytany w studiu TVP Info o opinię na temat postawy niektórych polityków np. Grzegorza Schetyny. Lider PO napisał na Twitterze, że decyzja IPN w sprawie Wałęsy została zrealizowana na polityczne zamówienie. "To niszczenie polskiej historii" - napisał Schetyna.

- Proszę Grześka Schetynę, przecież w Solidarności Walczącej byłeś, składałeś przysięgę - powiedział Morawiecki. - Tu potrzebna jest prawda, bo inaczej my Polacy krzywdzimy siebie nawzajem - dodał.

– Bardzo proszę, po ludzku, żeby pan Wałęsa, jako Polak, jako człowiek, człowiek wierzący powiedział prawdę. To się jemu należy, Polakom się należy - mówił dalej Morawiecki. - On robi Polsce straszną krzywdę. Na kłamstwie się nie da budować - ocenił.

 

Źródło: TVP Info
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA