fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

List otwarty byłych szefów MON w sprawie Antoniego Macierewicza

PAP, Adam Warżawa
"Zarzuty ministra Macierewicza wymierzone są nie tylko w 8 lat rządów PO-PSL, ale w dokonania wszystkich rządów ostatniego ćwierćwiecza. Nie są one poparte żadnymi dowodami, a Antoni Macierewicz nawet nie próbuje zachować w tych sprawach elementarnej logiki i konsekwencji" - piszą byli szefowie MON w liście otwartym, w którym domagają się dymisji szefa MON. Treść listu przytacza "Gazeta Wyborcza".

To nawiązanie do słów szefa MON wygłoszonych w Sejmie w czasie prezentacji wyników audytu rządów PO-PSL przygotowanego przez PiS. "Antoni Macierewicz ogłosił z sejmowej mównicy, że jesienią 2015 roku polskie siły zbrojne nie posiadały zdolności do zapewnienie bezpieczeństwa ani terytorium Polski, ani obszaru powietrznego, ani kluczowych obiektów dla kierowania państwem" - przypominają autorzy listu.

"Opinia ta nie odpowiada prawdzie i stoi w sprzeczności z ocenami naszych sojuszników. Co więcej, podważa pozycję Polski w Sojuszu i zachęca naszych przeciwników do agresywnych działań wobec naszego kraju" - ostrzegają byli szefowie MON.

Wskazują oni również, że Macierewicz "niszczy zaufanie wypracowane przez naszych dowódców i żołnierzy w kraju oraz podczas misji w Bośni, Kosowie, Iraku, Czadzie i Afganistanie".

Byli szefowie MON wypominają też Macierewiczowi "nie zachowywanie elementarnej logiki i konsekwencji". "W marcu tego roku powiedział, że Polska została wybrana na gospodarza szczytu NATO jako kraj bezpieczny i jest jedynym krajem w Europie Środkowej zdolnym do przeprowadzenia ewentualnej kontry wobec Rosji" - przypominają.

"Nawet najostrzejsza walka polityczna nie może odbywać się kosztem dobra całej Polski. Z tego też powodu wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec takich metod i takiego postępowania. Uważamy też, że Antoni Macierewicz nie powinien dłużej sprawować urzędu ministra obrony narodowej" - kończą swój list byli szefowie MON.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA