fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Polityka

Wałęsa: Zakończę ten niedobry układ, jeśli ludzie mnie posłuchają

Fotorzepa/Marian Zubrzycki
Trzeba będzie podjąć męską decyzję i zakończyć działania tego rządu - mówił były prezydent Lech Wałęsa. - Jeśli ludzie mnie posłuchają, zakończę ten niedobry układ.

Jak powiedział Wałęsa w programie "Fakty po faktach", trzeba podjąć działania, które zakończą funkcjonowanie obecnego rządu.

Lech Wałęsa uzasadniał, że nie może już dłużej przyglądać się temu, co robi rząd. Na pytanie prowadzącego, czy zamierza "wyjść na barykady" odpowiedział:

- Tak. Gdy ta demagogia, populizm się nie sprawdzą, kiedy ludzie zauważą, jak szkodzą Polsce, to wtedy trzeba będzie podjąć męską decyzję i prawdopodobnie ja ją podejmę i zakończymy działanie tego niedobrego rządu, który tak szkodzi Polsce - zapowiedział Wałęsa.

Zapowiedział, że pierwszym krokiem będzie wniosek o referendum "w sprawie rządów PiS". A ponieważ, jak podejrzewa Wałęsa, PiS się na referendum nie zgodzi, wtedy pozostanie "inna droga". Uściślił, że ma na myśli metody "dość daleko pokojowe, ale jednak trochę siłowe". 

 

Były prezydent przestrzegł jednak przed działaniami pochopnymi i nieplanowanymi. Najpierw, według niego, należy przygotować "plan i ludzi".

- Jeśli ludzie mnie posłuchają, zakończę ten niedobry układ, niezdrowy dla Polski - powiedział Lech Wałęsa.

Więcej na TVN24.pl.

 

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA