fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Protest pod Sejmem. "Ręce precz od Trybunału"

Twitter
Pod Sejmem trwa protest w sprawie zmian w Trybunale Konstytucyjnym. Pod Parlamentem zebrali się politycy Platformy Obywatelskiej i .Nowoczesnej. Wśród wygłaszanych haseł pojawia się m.in. "Ręce precz od Trybunału".

Wśród polityków PO, którzy protestowali przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości byli między innymi: Agnieszka Pomaska, Marcin Kierwiński, Sławomir Nitras, Cezary Tomczyk, Michał Szczerba. Łącznie pod Sejmem zebrało się około 100 osób - relacjonuje serwis 300polityka.pl.

W proteście biorą udział również politycy .Nowoczesnej. - Domagamy się jawności i szacunku dla wszystkich obywateli - mówiła Ludwika Wujec, działaczka opozycji w PRL.

Uczestnicy zapowiedzieli już kolejny protest w tej sprawie. Zbiorą się pod Sejmem drugiego grudnia. 

Zasłona dymna

Pod Sejmem pojawili się dziś także przedstawiciele partii Razem. - Awantura ws. Trybunału Konstytucyjnego to zasłona dymna, za pomocą której PiS odwraca uwagę od wycofywania się z realizacji zapowiedzi wyborczych - mówił lider Adrian Zandberg.

- Wczoraj Prawo i Sprawiedliwość zrobiło z Sejmu Rzeczpospolitej operetkę - dodał.

Sejm głosami PiS i Kukiz'15 przyjął w nocy ze środy na czwartek uchwały, stwierdzające że wybór w październiku pięciu sędziów Trybunału Konstytucyjnego nie miał mocy prawnej. PiS przekonywał, że trzeba naprawić wadliwą decyzję poprzedniego parlamentu; opozycja protestowała, twierdząc, że PiS łamie konstytucję, bo chce podporządkować sobie TK.

Źródło: 300polityka
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA