fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nieustraszony Cobain z koncertów

Istniała presja ze strony Sub Pop i sceny grunge’owej, by grać muzykę rockową – wspominał nagrywanie debiutanckiego albumu „Bleach” Kurt Cobain (pierwszy z lewej). Na zdjęciu z 1990 roku w towarzystwie basisty Krista Novoselica i perkusisty Chada Channinga, którego później zastąpił Dave Grohl
Getty Images
Nirvana natychmiast wyróżniła się na tle innych zespołów, po części z powodu głosu Kurta, ale także za sprawą jego nieustraszonego zachowania podczas koncertów – wspomina agent Cobaina i jego wieloletni przyjaciel.

Założona w Seattle, o godzinę drogi od Olympii, wytwórnia Sub Pop z początku naśladowała styl pracy K Records, ale z czasem okazała się bardziej elastyczna, jeśli chodzi o sposób działania w branży muzycznej. Absolwent Evergreen Bruce Pavitt pierwotnie nazwał swój program w radio KAOS „Subterranean Pop", później zaś skrócił nazwę. Po przenosinach do Seattle Pavitt i jego wspólnik Jonathan Poneman zostali przedsiębiorcami.

Wytwórnia Sub Pop powstała w 1988 roku i zgodnie ze swoim sloganem dążyła do światowej dominacji. Poneman miał na wizytówce napis „Korporacyjny pachołek", a Pavitt – „Korporacyjny magnat". Prezentowali się na zewnątrz zarówno jako biznesmeni, jak i buntownicy śmiejący się z samych siebie, i ta poza dobrze się sprawdziła.

Kurt nieustępliwie starał się zwrócić na siebie uwagę ludzi z Sub Pop. Jak mówiła mi Courtney [Love – żona Kurta Cobaina – przyp. red.]: „Zależało mu na nich, ponieważ na początku chciał być jak Sound...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA