fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ideologia LGBT. Zanim upadnie przyniesie cierpienia

Mirosław Owczarek
Źródłem patriarchalnej opresji, nierówności i ucisku mają być m.in. heteroseksualność, monogamiczne małżeństwo kobiety i mężczyzny, rodzina czy wyjątkowa relacja kobiety i dziecka. Analizując postulaty środowisk LGBT, naprawdę trudno mieć wątpliwości, że jest to projekt ideologiczny, zakładający poważną przebudowę społeczeństwa.

Za postulatami środowisk LGBT stoi radykalny projekt ideologiczny, którego realizacja zmieni relacje międzyludzkie i społeczne. Ideologia ta nie jest spójna, ma różne nurty, ale jednym z jej źródeł jest marksizm, a współcześnie dominuje w niej ideologia gender. Konflikt między genderową i tradycyjną wizją człowieka jest w istocie sporem o prawdę o ludzkiej naturze, dlatego nie da się tych wizji pogodzić. Osoby walczące o tzw. prawa gejów bardzo często nie zdają sobie sprawy z tych uwarunkowań.

Po sformułowaniu takich twierdzeń zostanę zapewne przez niektórych oskarżony o homofobię, choć nie ma w nich niczego niewłaściwego – to sądy uprawnione w debacie publicznej toczonej w państwie, w którym jedną z naczelnych wartości jest wolność słowa. Robię tę uwagę, aby pokazać atmosferę, w jakiej obecnie toczy się w Polsce spór wokół postulatów ruchu LGBT.

Marksistowskie korzenie

Środowiska homoseksualne i ich zwolennicy zdecydowanie prote...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA