fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Bez sentymentów. Wszystkie interesy Gerarda Pique

reporter
Każdy wielki piłkarz zarabia także poza boiskiem. Inwestuje pieniądze, podpisuje reklamowe kontrakty, ciągnie się za nim tłum doradców dbających o interesy jego i własne. Gwiazdor Barcelony Gerard Pique jest inny. On te interesy robi sam, lata po świecie, rozmawia z biznesowymi partnerami i wciąż gra.

- Dla nas, tenisistów, to dziwne, że przychodzi piłkarz i miesza w naszym świecie – mówił niedawno najwybitniejszy tenisista wszech czasów Roger Federer na wieść o zmianach, jakie wprowadziła firma Gerarda Pique w uświęconych ponadstuletnią tradycją rozgrywkach Pucharu Davisa. – Puchar Davisa nie może się stać Pucharem Pique – dodawał Szwajcar.

Zdziwieni, że oto przychodzi piłkarz i panoszy się na ich podwórku, są też ludzie z branży gier wideo, medialnej, ekologicznego mięsa oraz szklanej i restauracyjnej, bo w nie inwestuje Gerard Pique.

32-letni stoper Barcelony po zeszłorocznym mundialu zrezygnował z gry w reprezentacji Hiszpanii. W dużej mierze właśnie przez wzgląd na swoje wciąż rosnące imperium biznesowe. Niedawno przy okazji przerwy na mecze kadry hiszpańska gazeta „Marca" zrobiła infografikę, na której pokazywała dystans, jaki przebyli piłkarze Barcelony w ciągu tych zaledwie kilku dni. Najwięcej czasu w samolotach spędził niegrający już w ż...

Źródło: Plus Minus
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA