fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Budka: Prezydent musi zawetować ustawę ws. 1,95 mld zł dla TVP

Fotorzepa, Jakub Czermiński
- Nie widzę innej możliwości dla prezydenta niżeli zawetowanie tej szkodliwej ustawy - mówił w TVN24 przewodniczący PO Borys Budka komentując sprawę przyjętej przez Sejm nowelizacji ustaw przekazujące TVP 1,95 mld zł dofinansowania.

W ubiegłym tygodniu Sejm odrzucił weto Senatu i ponownie przyjął nowelizację ustaw o radiofonii i telewizji oraz abonamentowej, na mocy której TVP i Polskie Radio mają otrzymać rekompensatę w wysokości 1,95 mld złotych w postaci papierów wartościowych. Senat chciał, aby środki te przekazać na onkologię. Obecnie opozycja proponuje poprawki do budżetu, które pozwolą na wygospodarowanie 1,95 mld zł dodatkowych środków na leczenie osób z chorobami nowotworowymi.

Budka nazwał ustawę "szkodliwą".

- Dzisiaj chodzi to, aby pokazać elementarną przyzwoitość, by pokazać, po której jest się stronie. Czy po stronie tych, którzy codziennie uprawiają propagandę, manipulację i hejt, czy po stronie osób potrzebujących - mówił Budka w kontekście decyzji, jaką musi podjąć prezydent ws. nowelizacji ustawy (prezydent może ją podpisać, zawetować lub skierować do TK - red.).

Przewodniczący PO podkreślił, że jego partia "tym różni się od PiS-u", że "chodzi jej o Polskę, pacjentów, o to, by pieniądze polskich podatników były przeznaczane nie na propagandę, ale na najważniejsze potrzeby".

Budka wezwał prezydenta, by ten nie wahał się i zawetował ustawę. Wcześniej pojawiły się sygnały, że prezydent może skierować ustawę do TK.

Budka zapowiedział, że po ewentualnym wecie PO "natychmiast przedłoży w parlamencie projekt ustawy, która zagwarantuje, że te pieniądze nie wrócą z powrotem do PiS-owskich mediów po ewentualnej wygranej prezydenta Dudy".

Szef PO podkreślił też, że "gwarancją, by media publiczne nie otrzymały tych pieniędzy" jest przegrana obecnego prezydenta w majowych wyborach.

- Wszelkie zło rozpoczęło się w Pałacu Prezydenckim w 2015 roku - ocenił.

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA