fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Jaśkowiak: Chciałbym przywrócić godność urzędu prezydenta

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania
materiały prasowe
Chciałbym być takim prezydentem Rzeczypospolitej, jakim jestem prezydentem Poznania. Miasta,w którym wszyscy mają się czuć dobrze, niezależnie od tego czy są biedni, czy bogaci. Czy są młodzi, w średnim wieku, czy są seniorami - mówił w TVN24 Jacek Jaśkowiak, rywal Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach na kandydata na prezydenta z KO.

Jaśkowiak zdecydował się startować w prawyborach niemal w ostatniej chwili przed upływem terminu zgłaszania się kandydatów.

Jego nazwisko utrzymywane było w tajemnicy. Grzegorz Schetyna twierdził, że nazwisko kontrkandydata Kidawy-Błońskiej dostarczone zostało w kopercie, która zostanie otwarta po wyznaczonym terminie.

Czytaj także: Mogę wygrać z Dudą

Jaśkowiak, gość "Faktów po Faktach" w TVN24, zapewnił, że do startu w wyborach namawiano go już w zeszłym roku.

- Rozmawiali ze mną przedstawiciele świata kultury, sztuki, nauki - mówił prezydent Poznania.

Jaśkowiak oświadczył, że jeśli prawybory w Koalicji Obywatelskiej jako kandydatkę wyłonią Małgorzatę Kidawę-Błońską, "będzie ją wspierał z całych sił".

Prezydent Poznania mówił,  że chciałby być takim prezydentem Polski, jakim jest prezydentem swojego miasta. - Miasta otwartego dla wszystkich, w którym czuja się dobrze i młodzi, i seniorzy, i ludzie w średnik wieku, niezależnie od tego, czy są biedni, czy bogaci.

Jaśkowiak uważa, że obecnego prezydenta, Andrzeja Dudę, należy za łamanie konstytucji postawić przed Trybunałem Stanu. Jak mówi, jego celem jest przywrócenie godności urzędu prezydenta RP i "powstrzymanie dewastacji państwa".

Źródło: TVN24
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA