fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kopacz: Donald Tusk wróci i powalczy

tv.rp.pl
- Liczę, że Donald Tusk będzie jeszcze bardziej aktywny - mówiła w Onecie była premier Ewa Kopacz dodając, że jej zdaniem Tusk, po zakończeniu pełnienia funkcji przewodniczącego Rady Europejskiej, wróci do polskiej polityki.

- Tusk wróci po zakończeniu kadencji w Radzie Europejskiej do Polski i powalczy o najwyższe stanowiska - mówiła w Onecie Ewa Kopacz.

Kopacz mówiła też o przeprowadzonej w środę przez PiS nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Jej zdaniem PiS "nie odzyska tak szybko wiarygodności w Brukseli", mimo nowelizacji ustawy, która ma zagwarantować realizację postanowienia zabezpieczającego TSUE ws. ustawy o SN.

- Obecne zapowiedzi idą bardziej w kierunku: wyciszyliśmy ich, oni muszą się z wycofać, a gdzieś tam w tyle głowy mają: ale jesteśmy cwaniakami. A Unia Europejska nie da się tak nabrać - komentowała nowelizację ustawy o SN Kopacz.

Zdaniem Kopacz nowelizacja ustawy o SN ma doprowadzić do wyciszenia dyskusji na temat afery KNF, którą była premier nazwała "największą aferą III RP".

Źródło: Onet.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA