fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kartka "#WolneMedia w Sejmie" sprzedana na aukcji WOŚP

YouTube
Kartka z napisem #WolneMedia w Sejmie, którą poseł PO Michał Szczerba umieścił na mównicy i od której rozpoczął się sejmowy kryzys, została sprzedana na aukcji WOŚP.

To za umieszczenie kartki z tym napisem na sejmowej mównicy marszałek Sejmu Marek Kuchciński 16 grudnia ubiegłego roku wykluczył posła Szczerbę z obrad. Gest posła PO spowodowany był zapowiadanymi zmianami w pracy dziennikarzy w parlamencie, które, choć rekomendowane przez PiS jako udogodnienia, w rzeczywistości miały znacząco ograniczyć dostęp mediów do posłów i ich prac.

Szczerba wszedł na mównicę, aby apelować o umieszczenie w budżecie na 2017 roku funduszy na wsparcie budowy siedziby orkiestry Sinfonia Varsovia. Swojej propozycji nie zdążył przekazać, po po słowach Szczerby "Kochany panie Marszałku, muzyka łagodzi obyczaje" marszałek Kuchciński wykluczył go z obrad.

Ta decyzja spowodowała okupację sali plenarnej przez posłów opozycji, która zakończyła się 12 stycznia.

Kartka, która wywołała sejmową burzę została wystawiona na jednej z licytacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W zakończonej dziś aukcji wzięło udział 19 osób, zwycięzca zapłacił 3 557 zł.

warszawa.wyborcza.pl

Źródło: warszawa.wyborcza.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA