fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Platforma Obywatelska

Kidawa-Błońska: Jeśli Tusk będzie walczył o prezydenturę, urządzimy mu kampanię

Małgorzata Kidawa-Błońska
Fotorzepa/Jerzy Dudek
- Jeżeli Tusk wróci i będzie chciał kandydować na prezydenta, na pewno PO z wielką energią zrobi tę kampanię - zadeklarowała Małgorzata Kidawa-Błońska.

Wszyscy doceniamy rządy Donalda Tuska, to był dobry czas dla Platformy - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM Małgorzata Kidawa-Błońska. Zadeklarowała, że jeśli były premier wróci do Polski i będzie chciał walczyć o fotel prezydenta, PO zorganizuje jego kampanię wyborczą.

Jak oceniła Kidawa-Błońska, po sondażach widać, że trend spadkowy w przypadku PO się zatrzymał, a Platformie nie grozi rozpad.

- Mamy bardzo duży klub, doświadczonych posłów i to jest nasz ogromny kapitał do wykorzystania – mówiła.

Kidawa-Błońska odmówiła odpowiedzi na pytanie, czy Grzegorz Schetyna będzie lepszym przywódcą PO niż Donald Tusk. Uznała, że okaże się to dopiero podczas wyborów parlamentarnych, bo wyborcy patrzą nie tylko na działania przywódcy, ale na zachowanie całej partii.

Kidawa-Błońska stwierdziła też, że dopiero zaprzysiężenie przez prezydenta 3 sędziów może rozpocząć rozmowy na temat rozwiązania pata wokół Trybunału Konstytucyjnego.

- Nie da się zmianą konstytucji rozwiązać bałaganu, który został zrobiony z Trybunałem. O zmianach można rozmawiać, ale odchodząc od spraw TK w tej chwili, bo to zupełnie inna dyskusja – skomentowała.

Źródło: RMF FM
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA