Ekstraklasa: Rezerwowy 18-latek uratował remis Legii w końcówce

Jagiellonia Białystok zremisowała z Legią Warszawa 1:1 w najciekawiej zapowiadającym się meczu 13. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Gospodarze prowadzili od pierwszej minuty, goście wyrównali w samej końcówce - relacjonuje Onet.pl.

Aktualizacja: 26.10.2018 22:45 Publikacja: 26.10.2018 22:33

Ivan Runje

Ivan Runje

Jagiellonia wyszła na prowadzenie błyskawicznie, bo jeszcze zanim zegar wskazał 60. sekundę, piłkę z rzutu rożnego dośrodkował Guilherme, a Ivan Runje strzelił głową do bramki. Cwilę później mógł paść bliźniaczy gol, ale tym razem Runje minimalnie chybił.

Gospodarze grali szybko i przeważali, lecz Marian Kelemen również miał co bronić. W 15. minucie musiał się wykazać sprytem broniąc uderzenie z dystansu Mario Vesovicia. Sześć minut później groźną akcję stworzył Arvydas Novikovas, który posłał "bombę" na bramkę Arkadiusza Malarza. Bramkarz Legii odbił piłkę na róg. Mimo kolejnych niezłych okazji, wynik do przerwy już się nie zmienił.

Pierwszą godną uwagi okazję w drugiej połowie stworzyła sobie Legia. Po wrzutce z rzutu wolnego mocno zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, ale ostatecznie nikt nie oddał strzału. Niemal identyczna sytuacja miała miejsce w 56. minucie. I tu gościom zabrakło jednego celnego strzału, gdy piłka znajdowała się kilka metrów od bramki - relacjonuje Onet.

W 63. minucie dość niespodziewanie mogło być 2:0, gdy Karol Świderski ekwilibrystycznie uderzył piłkę po dośrodkowaniu, a ta trafiła w słupek. Za to w 73. minucie mógł być remis - stuprocentowej okazji, stworzonej przez Jose Kante, który wyłożył piłkę mniej więcej na ósmy metr, nie wykorzystał Sebastian Szymański.

W końcu Legii udało się wyrównać. W 89. minucie z rzutu wolnego piłkę uderzył Andre Martins. Trafił w poprzeczkę, ale piłkę obok bezradnych obrońców do bramki wbił Sandro Kulenović, który niedługo wcześniej pojawił się na boisku.

Remis sprawił, że Jagiellonia pozostaje liderem ekstraklasy, a Legia ma do niej punkt straty. Jednak w tej kolejce inne drużyny będą mogły wykorzystać stratę punktów przez oba zespoły - na pierwsze miejsce mogą przy wygranych wskoczyć Lechia Gdańsk, Wisła Kraków i Piast Gliwice.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 1:1 (1:0)

Bramki: Ivan Runje (1) - Sandro Kulenovic (89).

Żółte kartki: Bartosz Kwiecień, Ivan Runje, Łukasz Burliga - Dominik Nagy, Mateusz Wieteska.

Jagiellonia: Marian Kelemen – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Nemanja Mitrovic, Guilherme Sitya – Bartosz Kwiecień, Taras Romanczuk, Martin Pospisil (59. Marko Poletanovic) – Przemysław Frankowski (90+3. Mateusz Machaj), Karol Świderski (72. Roman Bezjak), Arvydas Novikovas.

Legia: Arkadiusz Malarz – Marko Vesovic (82. Sandro Kulenovic), Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Adam Hlousek – Cafu, Andre Martins, Domagoj Antolic (46. Jose Kante) – Sebastian Szymański, Dominik Nagy – Carlitos (69. Michał Kucharczyk).(PAP)