W poprzednich pięciu ligowych meczach Real wygrał tylko raz, ale w meczu z Realem Sociedad błysnął formą dając swoim fanom nadzieję na to, że "Królewscy" mogą wyeliminować PSG w 1/8 finału Ligi Mistrzów.

Pierwszego gola dla Realu, po dośrodkowaniu Ronaldo, zdobył Lucas Vazquez. Drugiego gola strzelił sam Ronaldo po podaniu Marcelo, na 3:0 podwyższył Toni Kroos, a na 4:0 - jeszcze przed przerwą - znów Ronaldo.

Trzeciego gola Ronaldo zdobył w 80 minucie zdobywając swojego pierwszego hattricka w lidze w sezonie 2017/2018.

Gole dla Realu Sociedad - w końcówce spotkania - zdobyli Jon Bautista i Illarramendi.

Trener Realu Zinedine Zidane w meczu z Realem Sociedad pozwolił odpocząć Casemiro i Garethowi Bale'owi.