fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Papież Franciszek

Dlaczego papież nie chciał, by całowano go w pierścień?

AFP
Rzecznik Watykanu, komentując nagranie na którym widać jak papież Franciszek kilkukrotnie cofa rękę przed osobami, które chcą ucałować go w pierścień (tzw. Pierścień Rybaka - papieski sygnet) stwierdził, że Franciszek zachował się tak "ze względów higienicznych".

Alessandro Gisotti wyjaśnił, że rozmawiał na temat incydentu w Loreto z papieżem i ten zapewnił go, że nie zamierzał swoim gestem okazać braku szacunku do kościelnej tradycji - co zarzucało mu wielu konserwatywnych krytyków.

Gisotti podkreślił, że "Ojciec Święty powiedział mu, że jego motywacja była prosta: higiena". - Chciał uniknąć ryzyka, że osoby (całujące pierścień) zarażą się, nie martwił się o siebie - zapewnił rzecznik Watykanu.

Rzecznik wyjaśnił, że papież nie ma nic przeciwko całowaniu sygnetu papieskiego, gdy spotyka się z mniejszymi grupami osób. W środę jednak wielu wiernych ustawiło się w kolejce do niego po zakończeniu audiencji generalnej.

"The Guardian" zauważa przy tym, że w środę papież pozwolił zakonnicom i kapłanom całować swój pierścień w czasie cotygodniowej audiencji na placu Świętego Piotra.

Źródło: The Guardian
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA