fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Daesh

ISIS: Czekali na rozkaz. Złapani w Madrycie

Flickr/Contando Estrelas
Hiszpańska policja zatrzymała trzech członków Państwa Islamskiego, którzy byli przygotowani na przeprowadzenie zamachu. Mężczyźni czekali na rozkaz i wskazanie miejsca ataku.

Śledczy z Madrytu poinformowali, że męzczyźni byli gotowi do przeprowadzenia zamachu na terenie Hiszpanii. Dżihadyści działali na rozkaz bojowników Państwa Islamskiego. Zatrzymane osoby to Marokańczycy, który od kilku lat przebywają na Półwyspie Iberyjskim.

Policja podkreśla, że mężczyźni byli dobrze przygotowani. Hiszpańskie MSW podało, że przywódca był grupy był w stałym kontakcie mailowym i telefonicznym z Państwem Islamskim. Dzięki założonym podsłuchom, służby dowiedziały się, że mężczyźni są gotowi do przeprowadzenia ataku. 

Wszyscy zatrzymani mają karty stałego pobytu w Hiszpanii. Mieszkali w okolicy Madrytu. Żaden z nich nie przekroczył 30 lat. Policja podejrzewa, że zostali zwerbowani przez Państwo Islamskie przez internet.

Od początku roku hiszpańska policja zatrzymała 60 osób mających powiązania z dżihadystami. Kolejnych 27 osób zostało zatrzymany w Maroku.

Źródło: Polskie Radio
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA