fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Ochrona zdrowia

Organizacje proobronne drukują tysiące przyłbic

materiały prasowe
Organizacje proobronne wydrukowały 35 tys. przyłbic ochronnych, które następnie zostały przekazane dla personelu medycznego.

Działający głównie na Podkarpaciu Związek Strzelecki "Strzelec" Józefa Piłsudskiego drukuje cztery rodzaje przyłbic – te najbardziej skomplikowane, wymagające wyspecjalizowanej technologii, przekazywane są służbie zdrowia. W produkcję zaangażowanych jest dziennie średnio 25 osób. Przyłbice tworzone są na drukarkach Prusa3D i wykrawaczach.

Teraz strzelcy szukają możliwości zbudowania form do wtryskarek, bo te przemysłowe, które byłyby najlepsze są bardzo drogie.

- Dziennie możemy złożyć do 10 tys. przyłbic, pod warunkiem stałej dostępności materiału. Gdyby udało się uruchomić wtryskarki, możemy skalować produkcję nawet trzykrotnie – mówi Miłosz Elgass ze Związku Strzeleckiego "Strzelec" Józefa Piłsudskiego.

Wyprodukowane przez nich przyłbice przekazano już wszystkim szpitalom działającym na terenie województwa podkarpackiego (m.in. SP ZOZ w Brzozowie), a także niektórych placówek medycznych w Lublinie. Oprócz tego przyłbice trafiają bezpośrednio do domów pomocy społecznej, Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie i poszczególnych starostw powiatowych, które zajmują się dystrybucją tego sprzętu.

Na potrzeby druku 3d udało się stworzyć cały klaster – oprócz organizacji takich jak Związek Strzelecki „Strzelec" Józefa Piłsudskiego w przedsięwzięcie zaangażowały się osoby prywatne, przedsiębiorcy oraz instytucje np. Politechnika Rzeszowska. W sumie drukowanie przyłbic ochronnych na Podkarpaciu wspierają 53 podmioty. Pozyskanie materiałów jest możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów i firm.

Część środków udaje się też zgromadzić dzięki zbiórce na zrzutka.pl, którą uruchomiło współpracujące przy projekcie Stowarzyszenie Informatyka Podkarpacka.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA