fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Nauczyciele

Strajk nauczycieli: Liceum Ogólnokształcące Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu będzie protestować

Adobe Stock
Czterdziestu pracowników dydaktycznych, nauczycieli i trenerów pracujących w Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego w Poznaniu zapowiedziała, że przyłączy się do ogólnopolskiego strajku nauczycieli ogłoszonego w ubiegłym tygodniu przez związki zawodowe.

„Domagamy się spełnienia postulatów naszego środowiska dotyczących tysiączłotowych podwyżek naszych wynagrodzeń. W razie niespełnienia naszych żądań jesteśmy zdeterminowani przystąpić do ogólnopolskiej akcji strajkowej" – napisali w przesłanym do redakcji „Rzeczpospolitej" oświadczeniu. Podkreślili w nim także, że solidaryzują się z nauczycielami z innych poznańskich szkół, którzy podjęli akcje protestacyjne związane z niesprawdzeniem lub odstąpieniem od próbnej matury.

„Wielu z nas jest nie tylko nauczycielami, ale też rodzicami. Uważamy, że nasze dzieci powinni kształcić ludzie odważni, świadomi swojej wartości, zmotywowani finansowo. Tacy chcemy być."

Zaznaczyli także, że uczniowie tej szkoły są mistrzami Polski, Europy i Świata i chcą się od nich uczyć, „jak cieszyć się sukcesami" i „być przykładem jak do nich dążyć."

Liceum Ogólnokształcącego Mistrzostwa Sportowego to szkoła, do której trafiają osoby, które wyczynowo uprawiają sport. Przyjmowani są nie tylko na podstawie wyników egzaminu, ale także opinii z klubu sportowego. Ukończyli ją m.in. Artur Wojdat, Rafał Szukała, Małgorzata Chojnacka, Małgorzata Wojtkowiak, Tomasz Kaczor czy Kacper Majchrzak.

Treść oświadczenia

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA