Reklama

Jean-Michel Jarre w wirtualnej Notre-Dame

Pionier muzyki elektronicznej da spektakularny sylwestrowy koncert w wirtualnej paryskiej katedrze. Paradoksalnie, ma szansę zgromadzić więcej widzów niż podczas swoich plenerowych występów, na które przychodziły miliony.

Publikacja: 29.12.2020 21:00

Jean-Michel Jarre w wirtualnej Notre-Dame

Foto: Fotorzepa/ Piotr Nowak

„Welcome to the Other Side” to bowiem ogólnoświatowy, bezpłatny i otwarty dla wszystkich koncert z unikalną laserową scenografią 3D, pod patronatem UNESCO i we współpracy z miastem Paryż.

– Rzeczywistość wirtualna jest dziś dla koncertów tym, czym kino było dla teatru na początku jego istnienia, rodzajem ciekawostki. Wierzę jednak, że już niedługo VR stanie się samodzielnym sposobem ekspresji – powiedział Jarre.

Tylko 19 zł miesięcznie przez cały rok.

Bądź na bieżąco. Czytaj sprawdzone treści od Rzeczpospolitej. Polityka, wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia i psychologia.

Treści, którym możesz zaufać.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Jubileuszowa gala wręczenia nagród Koryfeusz Muzyki Polskiej 2025
Materiał Promocyjny
Bank Pekao uczy cyberodporności
Kultura
Wizerunek to potęga: pantofelki kochanki Edwarda VIII na Zamku Królewskim
Kultura
Czytanie ma tylko dobre strony
Kultura
Popkulturowa kariera „Stańczyka", czyli od muralu w Paryżu do okładki płyty Lady Gaga
Materiał Promocyjny
Stacje ładowania dla ciężarówek pilnie potrzebne
Kultura
Polski projekt z nagrodą DesignEuropa Awards 2025
Materiał Promocyjny
Transformacja energetyczna: Były pytania, czas na odpowiedzi
Reklama
Reklama