fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzyka

Mystic Production zawiesza współpracę z Trójką

Fotorzepa, Radek Pasterski
Niezależna wytwórnia muzyczna Mystic Production po zamieszaniu z piosenką Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" zawiesiła współpracę z programem 3 Polskiego Radia.

Powstała w 1995 roku Mystic Production dystrybuuje w Polsce płyty wydawane przez takie firmy jak  Regain Records, Indie Recordings, Armoury Records, Eagle Rock, Mascot Records, Witching Hour Productions, Razor Productions i MaxFloRe.

"W ostatnich latach ze stacji została zwolniona lub odeszła elita dziennikarstwa, najlepsi z najlepszych. Ludzie, którzy stanowili dla nas gwarancję niezależności i dzięki którym Trójka była radiem mądrym, otwartym na świat. Radiem, które uczyło i bawiło, dla którego najwyższymi wartościami były mądrość i wolność - w tym gwarantowana nam przez Konstytucję Rzeczypospolitej Polskiej wolność wyrażania swoich poglądów oraz wolność twórczości artystycznej. Dziś tej Trójki już nie ma" - czytamy na profilu wytwórni na Facebooku.

Wydarzenia związane z usunięciem listy ze zwycięską piosenką Kazika Staszewskiego spowodowały, że wytwórnia zawiesza współpracę z Trójką. Wcześniej decyzję o rezygnacji z pracy w stacji podjął Marek Niedźwiecki.

"Prosimy o nieemitowanie naszych utworów na antenie PR3 do czasu przywrócenia w radiu podstawowych standardów, których oczekujemy od mediów, szczególnie publicznych" - piszą jej przedstawiciele.

Tym samym PR3 nie będzie mogło odtwarzać m.in. piosenek takich artystów jak Deep Purple, Nick Cave, Skunk Anansie, Marillion, czy z polskich -  Organka, Lao Che, Sorry Boys, Artura Andrusa, Piotra Bukartyka. Pełną listę autorów Mystic Production zamierza [przekazać kierownictwu stacji w najbliższym czasie.

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA