Reklama
Rozwiń
Reklama

Co byście beze mnie zrobili

Wszyscy znali "Dziwny jest ten świat", "Pod Papugami". Nie wszyscy rozumieli muzyczne eksperymenty Niemena, przywiązanie do poezji Norwida. Irytował się, że jego dorobek ograniczany był do kilku piosenek. Przez wiele lat próbował napisać kompozycję "Piękny jest ten świat".

Aktualizacja: 16.02.2019 16:52 Publikacja: 15.02.2019 23:01

Co byście beze mnie zrobili

Foto: Fotorzepa, Michał Sadowski

16 lutego Czesław Niemen skończyłby 80 lat - w związku z tym przypominamy tekst, jaki ukazał się w "Rzeczpospolitej" w styczniu tego roku.

Wciąż mu nie wychodziło. Być może szkic piosenki poznamy dopiero po jego śmierci, tak jak nieznane fragmenty życia, bo - paradoksalnie - był jedną z najmniej znanych i rozumianych postaci polskiego życia kulturalnego po wojnie.

Pozostało jeszcze 99% artykułu

Dodatkowe -10% na BLACK WEEK

Kup roczną subskrypcję w promocji Black Week - duet idealny i korzystaj podwójnie!

Zyskujesz:

- Roczny dostęp do The New York Times, w tym do: News, Games, Cooking, Audio, Wirecutter i The Athletic.

- RP.PL — rzetelne i obiektywne źródło najważniejszych informacji z Polski i świata z dodatkową weekendową porcją błyskotliwych tekstów magazynu PLUS MINUS.

Reklama
Patronat Rzeczpospolitej
Gwiazdy rozświetlają Kinotekę! Drugi dzień BNP Paribas Warsaw SerialCon za nami
Materiał Promocyjny
Startupy poszukiwane — dołącz do Platform startowych w Polsce Wschodniej i zyskaj nowe możliwości!
Patronat Rzeczpospolitej
Serialowa stolica – BNP Paribas Warsaw SerialCon 2025 z programem dla dzieci, młodzieży i mieszkańców Warszawy
Kultura
Muzeum Sztuki Nowoczesnej: „Kwestia kobieca 1550-2025”. Czy sztuka ma płeć?
Patronat Rzeczpospolitej
Znamy Laureatów Konkursu Dobry Wzór 2025
Kultura
Biblioteki budują wspólnotę
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama