fbTrack
REKLAMA
REKLAMA

Muzea

Strefa żółta otwiera muzea. Florencja nie traci ani minuty

AdobeStock
18 stycznia ruszyły placówki w najbezpieczniejszych regionach. Decyzję ogłosił minister kultury i turystyki Dario Franceschini. Regiony, które mogą z niej skorzystać, natychmiast zareagowały.

Sfera żółta to obecnie Toskania, Valle d'Aosta, Kampania z Neapolem, Basilicata i Sardynia.

Rząd pozwolił na otwarcie muzeów, ale tylko w dni powszednie. Największe ożywienie widać we Florencji. Jako pierwsze otwarto Muzeum Narodowe Bargello, Kaplicę Medyceuszy przy Bazylice San Lorenzo, Palazzo Vecchio i Palazzo Davanzati.

Będzie można także zobaczyć Henry'ego Moore'a w Museo Novecento. We Florencji Tommaso Sacchi z rady miejskiej mówi: – Nie chcemy tracić ani minuty. Po roku kryzysu całego sektora kultury mamy nadzieję, że ponowne otwarcie, przy zachowaniu wszystkich niezbędnych wymagań sanitarnych, okaże się trwałe. Na uruchomienie największych muzeów Florencji Galerii Uffizi i Gallerii dell'Accademii trzeba będzie poczekać do połowy lutego. A Rzym, jak całe Lacjum, Umbria, Emilia Romagna, Lombardia, Wenecja i Veneto, pozostają w strefie pomarańczowej. Tam muzea są nieczynne. Czekają, jak Muzea Watykańskie, na otwarcie w lutym. 

Źródło: rp.pl
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
NAJNOWSZE Z RP.PL
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
REKLAMA
REKLAMA